Woda w firmie

 

Woda w firmie jest koniecznością każdego pracodawcy. Nie tylko z powodu wymogów prawnych, które narzucają taki obowiązek, jeżeli przekroczone zostaną określone prawnie temperatury w otoczeniu. Zapewnienie swoim pracownikom dostępu do świeżej wody pitnej jest korzystne również z punktu widzenia wydajności całej organizacji. Jakie problemy rozwiążesz?

Woda w firmie – wyższa wydajność

Na temat korzyści z picia wody popełniono już wiele publikacji. Dowodzi to tylko tego, jak wielkie znaczenie ma ta kwestia. Regularne picie wody znacząco poprawia wydajność naszego organizmu, który przecież w ok. 70-80% składa się z tej cieczy. Odwodnienie prowadzi do braku koncentracji, nierzadko bólów głowy, a nawet uczucia charakterystycznej dla kaca suchości w jamie ustnej.

Zatrzymasz najlepszych pracowników

Obecnie rynek pracy ukształtował się w taki sposób, że nosi znamiona „rynku pracownika”. Co to oznacza w praktyce? Trudniej utrzymać w swojej firmie najlepszych specjalistów, jeżeli nie zapewni im się dogodnych warunków pracy. Woda w firmie jest jedną z podstawowych kwestii, zatem jej zapewnienie może być jednym z tych elementów, dzięki któremu najlepsi pracownicy nie odejdą do konkurencji.

Zobacz, jakie dystrybutory wody z sieci możemy Ci zaoferować >>>

Brak problemów z prawem

Ważnym aspektem wiążącym się z zapewnieniem wody w firmie są regulacje Kodeksu Pracy. Chodzi konkretnie o akt wykonawczy, tj. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28. maja 1996 roku w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów. Z dokumentu wynika jednoznacznie, że pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom napoje, a zwłaszcza wodę, jeżeli temperatura otoczenia pracy przekracza 25 stopni na zewnątrz oraz 28 stopni wewnątrz budynków.

Poprawisz relacje z pracownikami

Niezależnie od regulacji prawnych, zapewnienie wody w firmie, zwłaszcza w okresie letnim, stało się obecnie po prostu dobrym obyczajem. Jako pracodawca masz wówczas możliwość zaprezentować swoją dbałość o zatrudnione osoby, oferując im drogocenne korzyści wynikające z regularnego nawadniania organizmu.

Woda w firmie poprawia organizację

Jak wynika z powyższego – woda w firmie jest doskonałym rozwiązaniem. Jej zapewnienie to nie tylko wypełnienie zobowiązań prawnych, ale przede wszystkim prawidłowa dbałość o pracowników. Szczególnie ta ostatnia kwestia wpłynie korzystnie na morale całego zespołu, co będzie miało bezpośredni wpływ na wydajność całej organizacji.

fira