Dystrybutor  do wody to idealne rozwiązanie dla szkół, biur, budynków użyteczności publicznej, a także punktów gastronomicznych. Urządzenia te dostarczają nie tylko wodę zdatną do picia. Posiadają także możliwości jej podgrzewania i schłodzenia, zaś bardziej zaawansowane modele oferują także wodę gazowaną.

Dystrybutory wody – rodzaje

Zasadniczo należy wyróżnić dwa rodzaje, w jakich dystrybutory wody występują. Najczęściej spotykane są urządzenia zasilane z podłączonych butli galonowych (18,9 litrów). Wadą takiego rozwiązania jest jednak konieczność wymiany butli pustych na pełne, a także ich odpowiedniego magazynowania, pilnowania dostaw oraz kaucjonowanych butli. Dużo wygodniejsze są dystrybutory wody podłączone do sieci wodociągowej. Rozwiązanie to zwiększa komfort użytkowania, co ma ogromne znaczenie dla przedsiębiorców, mających i tak wystarczająco dużo obowiązków.

Zapoznaj się z naszą ofertą na dystrybutory wody >>>

Kompaktowe rozwiązania

Nie tylko rodzaj dostarczania wody jest elementem rozróżniającym dystrybutory do wody. Okazuje się, że również rozmiar ma znaczenie. Najczęściej spotykane są wysokie urządzenia, które stawiane są bezpośrednio na podłodze. Producenci przygotowali jednak pewną alternatywę w tym zakresie. Specjalnie dla m.in. branży HoReCa przygotowano kompaktowe rozwiązania, które można postawić na stole lub na blacie roboczym o wydajności nawet do 180 litrów zimnej wody na godzinę. Nie zajmują tym samym zbyt wiele miejsca, zwalniając niezbędną przestrzeń dla pracowników.

Dystrybutory wody – budowa i działanie

Konstrukcja dystrybutorów do wody jest stosunkowo prosta. Jednymi z najistotniejszych elementów są: specjalne filtry oczyszczjące, filtr wstępny oraz filtr z węglem aktywnym, dzięki którym pochodząca z nich woda zachowuje swoje dobroczynne właściwości. Wyposażone są w schładzacz do wody zimnej oraz boiler do wody gorącej. Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają również mieszalnik do wody gazowanej, reduktor ciśnienia gazu, a także miejsce przeznaczone do montażu butli ze spożywczym dwutlenkiem węgla.

Zasada działania jest równie prosta. Przefiltrowana woda trafia do boilera gzie jest podgrzewana lub do schładzacza, gdzie jest schładzana, schłodzona woda wykorzystywana jest również do przygotowania wody gazowanej. Co do zasady wyposażone są również w dwa w kraniki mechaniczne lub elektrozawory, które odpowiadają za dostarczenie wody gorącej lub zimnej, niechłodzonej oraz gazowanej wody.Wystarczy zdecydować, czego dokładnie potrzebujemy, zaś dystrybutor zrobi całą resztę już za nas.

Czy warto inwestować?

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na zapewnienie pracownikom jak najlepszych warunków pracy. Dostęp do świeżej wody pitnej znacząco podniesie wydajność zatrudnionych osób, zaś w okresie letnim wdrożenie takiego udogodnienia wynika dodatkowo z przepisów prawa. Dystrybutory do wody stają się standardem w nowoczesnych miejscach pracy. Stanowią także idealne wyposażenie np. szkół oraz innych budynków użyteczności publicznej. O tym, że woda jest niezbędna nam do życia napisano naprawdę wiele – warto więc rozważyć inwestycję w urządzenia, które zapewniają do niej nieograniczony dostęp.

dystrybutory do wody